• PADMA Ukraine

PADMA Україна

Проф. університету маг. др. Флоріан Юбералл та др. Дітмар Фукс

Модуляція / Взаємозв'язок між хронічним запаленням та психічним станом

PADMA Basic: Модель молекулярної дії. Біоцентр Інсбрук, Відділення медичної біохімії Медичного університету Інсбрук

Резюме
Рослинний перепарат PADMA BASIC, який створено згідно формули тибетскої медицини Gabur 25, виявляє багато обіцяючі результати при лікуванні захворювань периферичних артерій (ЗПА), атеросклерозу та хронічного гепатиту В. Попередні дослідження до цього часу підтверджують антиоксидантні та протизапальні властивості препарату.

У лабораторних умовах іn vitro досліджували дію PADMA BASIC на стимульовані та нестимульовані людські мононуклеарні клітини периферичної крові (МКПК) і при цьому вимірювали концентрацію неоптерину та триптофану. Стимулювання мітогенами фітогемаглютиніну (ФГА) та конканаваліну A (Кон А) викликало ріст рівня неоптерину та падіння рівня триптофану у порівнянні з нестимульованими мононуклеарними клітинами периферичної крові; PADMA BASIC блокував в залежності від дози обидві імунобіологічні реакції, а більш високі концентрації PADMA BASIC могли навіть повністю блокувати дію мітогенної стимуляції. Результати дозволяють зробити заключний висновок, що PADMA Basic у лабораторних умовах зданий подавляти імунобіологічний ефект у стимульованих клітинах. Блокування вироблення неоптерину та перешкоджання пониженню рівня триптофану дають підставу припускати про цілеспрямований вплив на імунну реакцію, індуковану Thl, а особливо на цитокін інтерферон-гамма (IFN?). Ведуться дискусії щодо значення цих результатів для лікування психічних розладів, викликаних запальними процесами.

Введення

PADMA Basic - це дієтична добавка, що виробляється у Швейцарії за принципами тибетської медицини та є аналогом препарату PADMA 28, який уже 28 років зареєстрований як лікарський препарат у Швейцарії. Він базується на 28-ому рецепті із збірки рецептів тибетської медицини тибетського лікаря із Бурятії, який у середині 19 століття прибув до Санкт-Петербургу. Через його наступників формули потрапили через Польщу до Швейцарії. Уже більш ніж 25 років використання рослинного препарату PADMA є дуже ефективним серед пацієнтів, що страждають напр. на захворювання периферичних артерій (переміжна кульгавість), атеросклероз або на хронічний активний гепатит В. Ці успіхи у лікуванні дають підставу припустити, що PADMA Basic справляє протизапальну дію на цитокінову систему.
Велика кількість досліджень свідчать, що запальні процеси завжди супроводжуються психічними захворюваннями, аж до депресивного розладу. Клітинні моделі для об'єктивного контролю такого стану речей не були до цього часу у нашому розпорядженні. Біоцентру Медичного університету в м. Іннсбрук вдалося створити таку модель. У центрі цієї моделі клітини знаходиться вивільнення інтерферону-гамма (IFN-?) людськими мононуклеарними клітинами периферичної крові (МКПК) від досліджуваних здорових людей-добровольців.
IFN-? є одним із найважливіших протизапальних цитокинів та передусім виділяється активованими Т-лімфоцитами у великій кількості в рамках клітинної імунної відповіді (Th-l). IFN-?, з одного боку, в значній мірі відповідає за ініціацію та підтримку протизапальних механізмів, а з іншого боку IFN-? є найбільш важливим фактором формування реактивних молекул кисню макрофагами. Паралельно з цим IFN-? стимулює утворення неоптерину з гуанозинтрифосфату у макрофагах людини та розщеплення життєво важливої незамінної (есенціальної) амінокислоти триптофану у кінуренін завдяки ферменту індоламін-2,3-диоксигеназа (IДO).
Ці імунобіологічні процеси тісно пов'язані між собою. Вірогідний зв'язок із психікою можна пояснити втратою життєво важливої амінокислоти триптофану, оскільки триптофан служить сировиною для синтезу серотоніну у головному мозку, а в результаті запальних процесів виникає його дефіцит. При хронічних запальних процесах слід очікувати зміну соціальної компетентності аж до зміни психічних станів та настроїв.

Дискусія

Факти та здатність PADMA Basic приглушувати активність макрофагів обіцяють подвійну терапевтичну користь. Саме при хронічних захворюваннях, при яких роль грає стимульована IFN-? - діяльність макрофагів, і які можуть супроводжуватися підвищеним утворенням неоптерину та підвищеними значеннями кінуреніну/триптофану можуть мати неабияке значення, наприклад, при хронічних інфекціях, пухлинах або автоімунних хворобах, таких як системна еритематозна вовчанка.

О фирме PADMA AG: Швейцарская компания с 1969 года является единственным в Европе производителем лекарств и диетических добавок на базе растительных тибетских рецептур.

Представительство в Украине:
ООО «УКЦ Сервис», Закарпатская обл., 88000 г. Ужгород, ул. Богомольца, 21. Моб.тел. +38(097)9379460